Maty przerostowe

mata przerostowa na skarpieRubbaGrass jest dostarczana w matach o wymiarach 100x150cm, grubość 22mm. Radzimy układać najpierw siatki stabilizujące GrassShield pod matami.

Maty są zamocowane do ziemi za pomocą kołków plastikowych i wzajemny łączono opaskami zaciskowymi. Matę można układać zarówno na istniejący trawnik jak i na nowy siany z trawą grunt. Przy montażu na powierzchni twardej (kostki, asfalt, beton) uzyskane wartości upadku (HIC) będą mniejsze.

Potrzebne narzędzia: podkaszarka, miarka, sekator, nóż z wkładem wymiennym, szpadel, młotek, sznurek, wkrętarka oraz końcówka 6 mm.

1. zmierz teren, gdzie ma być zamontowany RubbaGrass, posprzątaj go z wszelkich przedmiotów i skoś trawę na krótką.

2. Wyrównaj nierówności glebą żyzną, trawą lub darnią. Aby uzyskać dobry efekt końcowej, dobre wyrównanie i walcowanie gleba jest szczególnie ważny.

3. Siatka Grasshield ustabilizuje glebę, szczególnie kiedy jest ona mokra i miękka.

4. Połóż maty RubbaGrass na ziemi. Wykrój otwory tam, gdzie będą słupy, urządzenia zabawowe lub inne przeszkody. Najlepiej układać w ciegielkę.

5. Zastosuj opaski zaciskowe co 15 cm do łączenia mat. Odcinaj końcówki opasek i wciskaj zamek pod matę.

6. Zamocuj maty do ziemi za pomocą kołków plastikowych; 3-5 kołków na każdy metr bieżący obwód maty.

7. Opcjonalnie - wkopywanie brzegów pod trawnik daje maskujący wygląd, zapobiega zahaczaniu stóp oraz wyciąganiu mat przez kosiarki.

8. Wkop lekkim spadkiem brzegi mat pod ziemię do głębokości około 5 cm przy brzegach

Szczególnie w przypadku nowego trawnika, najlepiej czekać 6 tygodnie z użytkowaniem placu zabaw. Pomaga to przy ustabilizowanie warstwę czarnoziem przez korzenia trawy. Za szybkie użytkowanie spowoduje nierówności i zepchnięcie ziemi w otworach mat. Zależny od Trawa rośnie przez otwory mat w ciągu 4-6 tygodni. 

RubbaGrass może być zamontowana na skarpach. Przy montażu na innych nawierzchniach niż darń nie będzie możliwe uzyskanie wysokości upadku 3 m. Wypełnienie otworów piaskiem, gruntem lub małymi przedmiotami może zmniejszyć wartości HIC.

Możemy dla Państwa montować maty na terenie całego kraju; skontaktuj się z nami.

 

Montaż przy krawędziach

© 2006-2020 educarium spółka z o.o. - All rights reserved.